Úzkost není radno podceňovat. Neřešená a neléčená může snadno přerůst v mnohem větší problém jako například deprese. Proto cítíte-li se už dlouho úzkostně, nestyďte se navštívit vašeho praktického lékaře. S lehčí formou úzkosti má zkušenost většina populace, někdo ji jen tak přejde až sama odezní. My doporučujeme pár technik, které vám pomůžou a zároveň zajistí, že se úzkost jen tak nevrátí.
Zjistěte, co úzkost spustilo
Co vám nedělá dobře? Spousta lidí se v zájmu druhých přemáhá, jede takzvaně až na doraz, na úkor sebe. Kvůli partnerovi navštěvujete jeden večírek za druhým, rodinná setkání a absolvujete výlety přímo mezi dav turistů. Ale duší jste spíše introvert, kterému v kombinaci s vysokou citlivostí takový styl života nesedí. Jednoduchá rada: omezte tyto akce do té míry, abyste se cítila dobře. Dopřejte si čas o samotě, abyste nabrala sílu.
Vypněte negativní zprávy
Zapnete zprávy a valí se za vámi jedna negativní informace za druhou. Po dvaceti minutách jste už úplně vyčerpaná a vidíte konec světa. Jste-li v úzkosti o to víc si vše berete a prožíváte. Zprávy rozhodně omezte nebo ještě lépe vynechejte. Opravdu o nic důležitého nepřijdete. A nebudete se trápit věcmi, které nemůžete změnit.
Choďte do přírody a hýbejte se
Pohyb a příroda je nejlepší lék. Spojte to dohromady a choďte na procházky. Naplánujte si pochod lesem, dýchejte čerstvý vzduch a do termosky nezapomeňte připravit voňavý bylinkový čaj.
Čtěte uklidňující knihy
Čtěte filozofii, motivační knihy nebo cokoliv co vás při vašem stavu uklidní.
Dejte sebe na první místo
Stokrát omleté klišé, ale pravdivé. Vy jste ta nejdůležitější osoba a proto se dejte na první místo. Objednejte se na masáž, kosmetiku, jednou týdně objednejte uklízečku a když nestihnete uvařit, jídlo objednejte. Večer si vychutnejte třezalkový čaj a zapalte levandulovou svíčku.